Zapotrzebowanie na środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2023 roku

Print Drukuj
Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie zaprasza Pracodawców zainteresowanych ubieganiem się w 2023 roku o przyznanie dofinansowania na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS), w tym ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego, do wypełnienia ankiety, która ma na celu oszacowanie zapotrzebowania na środki KFS w powiecie mogileńskim w 2023 roku.
 
Ankieta oraz wyjaśnienia dotyczące priorytetów wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2023 roku dostępne poniżej.
 
Wypełnioną ankietę należy dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy w Mogilnie lub przesłać na adres e-mail: tomo@praca.gov.pl najpóźniej do dnia 27.01.2023 r.
 
Złożenie ankiety dot. zapotrzebowania na środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego nie jest podstawą ich przyznania
 
Priorytety wydatkowania środków KFS ustalone przez Ministra właściwego do spraw pracy:
1. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
3. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
4. Wsparcie kształcenia ustawicznego dla nowozatrudnionych osób (lub osób, którym zmieniono zakres obowiązków) powyżej 50 roku życia.
5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób poniżej 30 roku życia w zakresie umiejętności cyfrowych oraz umiejętności związanych z branżą energetyczną i gospodarką odpadami.

Priorytety wydatkowania środków rezerwy KFS wynikające z decyzji Rady Rynku Pracy:
A. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
B. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
C. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
D. Wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu bądź osób mających zamiar podjęcia się tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.
E. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.

Szczegółowe informacje nt. Krajowego Funduszu Szkoleniowego uzyskać można pod numerem telefonu: 52 318 67 42.

Załączniki

Ankieta_KFS_zapotrzebowanie_2023
Ankieta_KFS_zapotrzebowanie_2023.pdf 406 KB
Wyjaśnienia - Priorytety wydatkowania KFS w 2023
Wyjaśnienia - Priorytety wydatkowania KFS w 2023.pdf 232 KB
BAROMETR_ZAWODOW_powiat_mogilenski_2023
BAROMETR_ZAWODOW_powiat_mogilenski_2023.pdf 202 KB
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_kujawsko_pomorskie_2023
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_kujawsko_pomorskie_2023.pdf 211 KB
Informacje o publikacji dokumentu